Angry Birds

Tytuł Kategoria wiekowa Informacje o zagrożeniach Opis gry Oznaczenia PEGI, zrzuty ekranu, filmiki
Angry Birds 3 Gra zawiera mikropłatności – należy uważać mając podłączoną kartę kredytową do konta.
Rodzaj gry: gra logiczna – gra w której gracz musi wykorzystać zdolność logicznego myślenia do przejścia kolejnych etapów.

Opis gry: Angry Birds to edna z najpopularniejszych gier mobilnych na świecie. Opowiada o konflikcie między ptakami a świnkami, które ukradły ptakom jajka. Gracz przy pomocy ptaków (tytułowych Angry Birds) wystrzeliwanych z procy musi pozbyć się z mapy wszystkich świń. Do dyspozycji gracza oddano ptaki różnych kolorów, które mają inne właściwości (jedne strzelają, inne wybuchają itp.)   Gra została pobrana na telefony i tablety ponad 2 miliardy razy, została wydana też na inne platformy – komputery i konsole. Na podstawie gry powstały filmy i seriale telewizyjne, a sama gra ma kilkanaście różnych wersji, różniących się grafiką i tematyką – powstała wersja Angry Birds w świecie Star Wars.

Gra jest odpowiednia dla najmłodszych graczy, zawiera jednak mikropłatności i jak w każdej grze, która je wykorzystuje,  należy uważać w przypadku posiadania podpiętej do konta mobilnego karty kredytowej.


Powrót do katalogu gier