Assassin’s Creed

Tytuł Kategoria wiekowa Informacje o zagrożeniach Opis gry Oznaczenia PEGI, zrzuty ekranu, filmiki
Assassin’s Creed 18 Assassin’s Creed to seria gier akcji, w których gracz przenosi się w czasie w różne okresy historyczne. Ma za zadanie pokonać wrogów przy użyciu różnego rodzaju broni – gra zawiera przemoc. 324 online PRZEMIC bad_language

Rodzaj gry: Gra akcji – rozgrywka polega na szybkości akcji, której gracz jest uczestnikiem oraz refleksie gracza.

W Assassin’s Creed gracz ma możliwość przeniesienia się przeszłość i poznania historycznych postaci. Zostaje wplątany w konflikt między templariuszami i assasynamim, który rozwija się na przestrzeni wieków. W zależności od części gry, gracz pojawia się w różnych miejscach i czasie – w renesansowej Florencji, XVI wiecznym Konstantynopolu, na opanowanych przez piratów Karaibach, w czasie wojny o niepodległość w Stanach Zjednoczonych czy rewolucyjnym Paryżu z końca XVIII w.

W każdym z tych miejsc gracz ma za zadanie wytropić i wyeliminować templariuszy, z którymi walczą assassyni – do dyspozycji ma różnego rodzaju broń – noże, miecze, sztylety, pistolety czy kusze. Śmierć głównych wrogów pokazywana jest w zwolnionym tempie i dość dokładnie. W dialogach niekiedy pojawia się podtekst erotyczny (ale nie nagość), a gracz ma możliwość korzystania z pomocy różnego rodzaju „typów spod ciemnej gwiazdy” – złodziei, łotrów czy prostytutek (zadaniem tych ostatnich jest jednak rozpraszanie przeciwników gracza, a nie jak się można domyślać seks).

Dobrą stroną gry jest wierne przedstawienie zabytków miast, do których trafia gracz – główny bohater gry może wspinać się po florenckiej katedrze Santa Maria del Fiore, odwiedzić paryskie Notre Dame czy zobaczyć ruiny koloseum w renesansowym Rzymie.

Assassin's Creed
Assassin's Creed

Powrót do katalogu gier