Call of Duty (CoD)

Tytuł Kategoria wiekowa Informacje o zagrożeniach Opis gry Oznaczenia PEGI, zrzuty ekranu, filmiki
 Call of Duty 18 Call of Duty to popularna strzelanka (FPS), w której gracz przenosi się na wirtualne pole bitwy. To twarda, brutalna gra, w której gracz napotyka przemoc, krew i ostry, wulgarny język. 324 online PRZEMIC bad_language

Rodzaj gry: First Person Shooter (FPS) – gra, w której przy pomocy różnego rodzaju broni gracz ma za zadanie wyeliminować przeciwników. Gracz obserwuje wydarzenia w grze z perspektywy pierwszej osoby – trzyma broń i strzela do wrogów.

Fabuła najnowszej części gry Call of Duty osadzona jest w niedalekiej przyszłości (w przeciwieństwie do pierwszych części serii, które miały miejsce w czasie II wojny światowej), w której gracz bierze udział w konfliktach w Nigerii oraz Korei Południowej. Gracz otrzymuje do dyspozycji futurystyczny ekwipunek, w tym exoszkielet, który pozwala mu na wykonywanie różnego rodzaju aktywności, które przekraczają możliwości człowieka – skakanie na duże dystanse, tarcze ukrywające itp.

Gracze mogą spędzać czas grając w trybie pojedynczym jak i wieloosobowym. Oba z nich zawierają realistyczną przemoc, aby pokonać wroga gracz musi go zastrzelić. Trafieni przeciwnicy krzyczą z bólu, krwawią, upadają na ziemię i giną. Jeden z filmików przedstawia egzekucję rannych więźniów. Inny pokazuje martwych więźniów, którzy zwisają z sufitu i znajdują się w plastikowych workach.

Ostry i wulgarny język jest używany przez postacie otaczające gracza na każdym kroku. W grze przez internet gracze mogą korzystać z wbudowanego czatu, na którym gracz może być narażony na niestosowny język i różnego rodzaju dyskusje, prowadzone z nieznajomymi.

Call of Duty

Call of Duty

Powrót do katalogu gier