Counter-Strike: Global Offensive

Tytuł Kategoria wiekowa Informacje o zagrożeniach Opis gry Oznaczenia PEGI, zrzuty ekranu, filmiki
Counter-Strike: Global Offensive
(CS:GO)
18 CS:GO to jedna z najpopularniejszych ostatnimi czasy gier FPS. Zadaniem gracza jest staniecie po jednej ze stron – terrorystów lub antyterrorystów i eliminacja przeciwnej drużyny. Gra zawiera przemoc. 324 online PRZEMIC

Rodzaj gry: First Person Shooter (FPS) – gra, w której przy pomocy różnego rodzaju broni gracz ma za zadanie wyeliminować przeciwników. Gracz obserwuje wydarzenia w grze z perspektywy pierwszej osoby – trzyma broń i strzela do wrogów.

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) to czwarta gra z serii Counter-Strike. Wcześniejsze części to Counter-Strike 1.6, CS: Condition Zero oraz CS: Source. Starsze części gry różnią się głównie grafiką oraz ilością dostępnych broni. Ich główne założenie jest jednak takie samo – chodzi o pokonanie przeciwnej drużyny.

Gra w Counter-Strike odbywa się w głównie w trybie wieloosobowym. Gracze są podzielenie na dwie drużyny – terrorystów, którzy muszą podłożyć bombę w jednym z dwóch wskazanych obszarów oraz antyterrorystów, którzy muszą temu zapobiec. Gracze na początku każdej rundy kupują broń, przy pomocy której eliminują kolejnych przeciwników.

Gra zawiera dużą dawkę przemocy – po trafieniu z postaci tryska krew, która zostaje na ścianach, martwe ciała zalegają na mapach do końca każdej rundy. Dodatkowo, gracz może spotkać się z przemocą ze strony współgraczy – gra udostępnia czat głosowy, na którym nierzadko można usłyszeć wulgaryzmy i niewybredne komentarze w stronę innych graczy (często tych, którzy grają gorzej).

Chociaż gra kształtuje refleks, umiejętność stosowania taktyk i komunikacji w języku angielskim, to dzieci i młodzież nie powinny po nią sięgać, z uwagi na negatywne treści, które pojawiają się w grze.

Gra umożliwia mikropłatności, za które gracze mogą kupić „skórki” na bronie, które zmieniają ich wygląd, ale nie polepszają jej statystyk. Dodatkowo, broniami można handlować lub obstawiać mecze profesjonalnych drużyn Counter-Strike’a, co może doprowadzić do frustracji związanej z utratą broni lub uzależnienia od hazardu.

CS:GO

CS:GO

Powrót do katalogu gier