Disney – gry z serii

Tytuł Kategoria wiekowa Informacje o zagrożeniach Opis gry Oznaczenia PEGI, zrzuty ekranu, filmiki
Seria Disney 3 Gry są przeznaczone zwykle dla najmłodszych, zdarzają się jednak takie, które zostały zakwalifikowane jako PEGI 7 lub 12, należy zwrócić uwagę na oznaczenie.
Rodzaj gry: różne – od zręcznościowych przez logiczne po wyścigi.

Opis gry: Disney od lat 80. wydaje różnego rodzaju gry oparte na swoich filmach animowanych (obok screenshot z gry Król Lew z 1994 r. tego producenta). Znajdziemy wśród nich bardzo różne gry – od wyścigów po gry przygodowe. Każda jednak zwykle jest związana z bohaterami, których znamy z ekranu kina lub telewizora. Zwykle są skierowane dla najmłodszych odbiorców, ale bywają i takie, które są zalecane dla starszych użytkowników. Za każdym razem należy sprawdzić oznaczenia PEGI.

Ostatnio jedną z najpopularniejszych gier jest Disney Infinity – gra przygodowa, która jest bardzo podobna do gry Skylanders – gracz może korzystać z figurek kolekcjonerskich, które po postawieniu na specjalnej podstawce, pojawiają się w grze. Zakupy kolejnych figurek mogą się wiązać ze sporymi kosztami, podobnie jak dostęp do kolejnych plansz (światów) – ten otrzymujemy w postaci małego „klocka”, który również musimy położyć na specjalnym czytniku, aby móc zagrać. Według recenzji gry, chociaż jest nudna i monotonna dla starszych graczy, to najmłodszym może się bardzo podobać, a dla rodziców być dużym obciążeniem finansowym.

 


Powrót do katalogu gier