Euro Truck Simulator

Tytuł Kategoria wiekowa Informacje o zagrożeniach Opis gry Oznaczenia PEGI, zrzuty ekranu, filmiki
Euro Truck Simulator 3 Gra to rozbudowany symulator ciężarówki, który nie niesie zagrożeń dla młodych użytkowników.   online
Rodzaj gry: symulator – gra, która symuluje rzeczywiste wrażenia, jakich można doświadczyć w realnym świecie.

Euro Truck Simulator oraz Euro Truck Simulator 2 American Truck Simulator to gry symulacyjne, w których gracz zostaje właścicielem firmy przewozowej. Początkowo z zaledwie jedną ciężarówką, z czasem staje się baronem przewozowego imperium.

Zadaniem gracza jest przewiezienie towarów z punktu A do punktu B w określonym czasie, tak aby nie zniszczyć ładunku. Ciężarówki prowadzi się po rzeczywistych mapach – Europy lub Stanów Zjednoczonych, dzięki czemu młodzi użytkownicy mogą poznać geografię. W miastach mogą też z daleka zobaczyć charakterystyczne dla nich zabytki oraz panoramę. Poza nauką geografii gra rozwija umiejętności planowania czy… uczy jeżdżenia zgodnie z przepisami – za zbyt szybką jazdę, przejazd na czerwonym czy stłuczkę gracz zostaje ukarany mandatem, a za dostarczenie przesyłki w nienaruszonym stanie dostaje wyższe wynagrodzenie.

Ciekawostka: w zależności od wybranego miasta startowego zmienia się rejestracja pojazdu, który prowadzimy (screen obok prezentuje pojazd zarejestrowany w… Lublinie, w tle widać Wieżę Trynitarską i Bramę Krakowską).

ETS2

Powrót do katalogu gier