Fallout

Tytuł Kategoria wiekowa Informacje o zagrożeniach Opis gry Oznaczenia PEGI, zrzuty ekranu, filmiki
Fallout 4 18 Gra zawiera przemoc wobec innych, brutalne sceny i wulgarny język . 324bad_language PRZEMIC

Rodzaj gry: RPG (Komputerowa gra fabularna) – gatunek gier komputerowych, w którym gracz kontroluje bohatera (lub drużynę) poruszającego się po fikcyjnym świecie. Często gracz tworzy własną postać określając jej cechy i wygląd zewnętrzny. W trakcie rozgrywki można pomagać postaciom niezależnym i zabijać przeciwników, dzięki czemu awansuje na kolejne poziomy i zdobywa nowe umiejętności.

Fallout 4 osadzony jest w postapokaliptycznym świecie – gra rozpoczyna się w momencie wybuchu wojny nuklearnej. Postać gracza ukrywa się w schronie znanym jako Krypta 111 i jako jedyna wychodzi z niego ocalała po 200 latach. Zadaniem gracza jest przemierzanie zniszczonych przez wojnę nuklearna terenów i rozwiązywanie zadań.

Gra daje graczowi możliwość oglądania świata z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. Do pokonywania różnego rodzaju wrogów można używać szeregu broni – karabinów, mieczy, granatów, a nawet małych bomb atomowych.

Gra często zwalnia upływ czasu, żeby pokazać spalone ciała ludzi. Gra jest przeznaczona dla dorosłych i zawiera wulgarny język. W czasie wykonywania zadań gracz może wybierać między różnymi opcjami dialogowymi, które pokażą nastawienie jego postaci do danego zadania. Gra może skłonić do rozważań nad wojną atomową i tym, jak groźna może być dla ludzkości.

Fallout 4

Powrót do katalogu gier