Far Cry

Tytuł Kategoria wiekowa Informacje o zagrożeniach Opis gry Oznaczenia PEGI, zrzuty ekranu, filmiki
Far Cry 18 Seria Far Cry zawiera mnóstwo scen nieodpowiednich dla dzieci – poczynając od ostrej przemocy, przez wulgarny język, do elementów o podtekście erotycznym. 324 PRZEMIC bad_language drugs sex online

Rodzaj gry: First Person Shooter (FPS) – gra, w której przy pomocy różnego rodzaju broni gracz ma za zadanie wyeliminować przeciwników. Gracz obserwuje wydarzenia w grze z perspektywy pierwszej osoby – trzyma broń i strzela do wrogów.

Far Cry w zależności od części przenosi gracza w różne tereny naszego globu – w pierwszej części gracz trafia na Mikronezję, w której ma za zadanie rozwikłać tajemnicę wyspy, na którą trafił – pracuje na niej szalony naukowiec, które tworzy ogromną, zmutowaną armię w celu przejęcia władzy.

Kolejna część rzuca gracza do Afryki, gdzie jako najemnik musi zlikwidować Szakala, który sprzedaje broń dwóm frakcjom obecnym w grze.

W trzeciej części gracz trafia do dżungli gdzieś na dalekim wschodzie. Gracz wciela się w postać Jasona Brody’ego, który wraz z przyjaciółmi spędza w okolicy wakacje. Paczka przyjaciół zostaje porwana, graczowi udaje się uciec i jego zadaniem jest odbicie przyjaciół.

Część czwarta przeniosła gracza w Himalaje, gdzie jego bohater przyjeżdża, aby złożyć prochy swojej niedawno zmarłej matki. Dowiaduje się, że ojciec bohatera był pierwszym rebeliantem przeciwko armii królewskiej – jednej ze stron konfliktu i podejmuje walkę.

Seria Far Cry odznacza się nie tylko wspaniałą grafiką, ale też ogromną ilością przemocy fizycznej i słownej. Sceny tortur, kontekst seksualny oraz nagość pojawiają się w niej dość regularnie. Ponadto gracz przy pomocy szerokiego arsenału broni musi zabijać wrogów, a także polować na zwierzęta, z których skór tworzy różnego rodzaju ekwipunek.

Far Cry 3
Far Cry 4

Powrót do katalogu gier