FIFA/PES

Tytuł Kategoria wiekowa Informacje o zagrożeniach Opis gry Oznaczenia PEGI, zrzuty ekranu, filmiki
FIFA/PES 7 FIFA/PES to serie gier piłkarskich, w których gracz ma możliwość pokierowania drużynami piłkarskimi z całego świata – gry nie zawierają kontrowersyjnych i groźnych dla młodego odbiorcy treści. 321  online

Rodzaj gry: sportowa (piłka nożna) – symulator piłki nożnej, w którym gracz rozgrywa mecze przeciwko komputerowi lub innej osobie (przez Internet lub sterującej swoją drużyną przy użyciu drugiego kontrolera).

FIFA lub PES (Pro Evolution Soccer), to gra w której znajdziemy setki drużyn i tysiące piłkarzy z całego świata. Jej kolejne odsłony pojawiają się co roku i wprowadzają zmiany w rozgrywce lub grafice.  Zawsze jednak gracz ma możliwość poprowadzenia swojej drużny w meczach pucharowych czy ligach. Grafika, animacja i praca kamery pozwalają bardzo wczuć się w mecz – można się odnieść wrażenie jakby się prowadziło drużynę w prawdziwym, transmitowanym na żywo spotkaniu. Jest to bardzo popularna gra wśród młodego pokolenia – szczególnie wśród osób żywo zainteresowanych piłką nożną.

Gracze mogą nauczyć się również kilku wartościowych rzeczy: poznać zasady gry w profesjonalną piłkę nożną (na WF-ie nikt nie raczej nie przejmuje się spalonymi), nauczyć się pracy w grupie i kooperacji (w przypadku gry w trybie wieloosobowym), a nawet wyrobić w sobie postawę patriotyczną – wygrywając polską reprezentacją narodową Puchar Świata.

Chociaż gra nie zawiera kontrowersyjnych treści, to warto uświadomić sobie, że jest przesycona reklamami, co może być pretekstem do rozmowy na temat product placementu i świadomej konsumpcji.

Innym problemem, który może sprawić rodzicom FIFA lub PES są coroczne wydatki na te gry. Dlaczego coroczne? Ponieważ nowa edycja gry pojawia się regularnie i nie różni się zwykle bardzo od poprzedniej. Warto uświadomić dzieciom, że nie muszą mieć najnowszej wersji (z uaktualnionymi składami, lekko poprawioną grafiką czy nieco lepszymi animacjami), żeby bawić się równie dobrze i poczekać kilka lat aż ta, którą posiadają zestarzeje się nieco bardziej.

FIFA15

FIFA15

Powrót do katalogu gier