Five Nights at Freddy’s

Tytuł Kategoria wiekowa Informacje o zagrożeniach Opis gry Oznaczenia PEGI, zrzuty ekranu, filmiki
Five Nights at Freddy’s 12 Jest to survival horror, który przy pomocy napięcia i nagłych, wyskakujących z ekranu postaci, buduje atmosferę strachu. Zdecydowanie nie nadaje się dla najmłodszych użytkowników komputerów. 322 online fear

Rodzaj gry: point and click survival horror – prosta gra, która polega na wskazywaniu obiektów kursorem myszki, połączona z survival horrorem – grą, w której zadaniem gracze jest przeżycie w strasznym środowisku gry.

W grze gracz wciela się w pracownika ochrony, którego zadaniem jest pilnowanie przez 5 nocy tytułowego Freddy Fazbear’s Pizza. Gracz musi przy pomocy obrazu z kamer śledzić ruch robotów-zabawek, które nagle ożywają. Kiedy dotrą do pokoju, w którym przebywa gracz, obraz z kamer znika, a żywa zabawka „wyskakuje” przed oczami gracza i ten przegrywa. Dodatkowym utrudnieniem jest ograniczona ilość prądu niezbędnego do każdej akcji podejmowanej przez gracza. Czas rozegrania jednej rundy to ok. 8 minut lub 4,5 w edycji tabletowej.

Odczucia z gry mogą być bardzo nieprzyjemne szczególnie dla najmłodszych – nagłe, wyskakujące z ekranu żywe zabawki powodują w graczu strach. Uczucie bycia zamkniętym w pomieszczeniu ochrony i obserwowanie otoczenia tylko przez obraz z kamer wprowadza atmosferę niepokoju, która może być zbyt intensywna dla najmłodszych. Starsze dzieci nie odczytują tej gry jako bardzo strasznej, nie ma w niej też elementów przemocy czy krwi.

Five Nights at Freddy's

Powrót do katalogu gier