Gothic

Tytuł Kategoria wiekowa Informacje o zagrożeniach Opis gry Oznaczenia PEGI, zrzuty ekranu, filmiki
Gothic 16 Gothic to gra fabularna, w której od decyzji gracza zależy fabułą gry. Gracz mierzy się w niej z przeciwnikami komputerowymi, którymi są różnego rodzaju stwory lub postacie ludzkie. 323 PRZEMIC

Rodzaj gry: RPG (Komputerowa gra fabularna) – gra, w której gracz kontroluje bohatera (lub drużynę) poruszającego się po fikcyjnym świecie. Często gracz tworzy własną postać określając jej cechy i wygląd zewnętrzny. W trakcie rozgrywki można pomagać postaciom niezależnym i zabijać przeciwników, dzięki czemu awansuje na kolejne poziomy i zdobywa nowe umiejętności.

Gothic to gra, w której gracz wciela się w rolę Bezimiennego, który chce zemścić się na władcy zjednoczonych krain za to, że najechał jego wioskę i wymordował jej mieszkańców.

W trakcie gry gracz musi wykonywać różnego rodzaju zadania – mogą być ukończone najczęściej na jeden z kilku sposobów. Gracz ma do wyboru jedną z trzech klas postaci – wojownika, łucznika lub maga – każda determinuje inny rodzaj rozgrywki. Gracz walczy przy pomocy różnego rodzaju broni i w zależności od klasy postaci, walki mogą być bezpośrednimi starciami lub też starciami na dystans (za pomocą magii czy łuku). Z czasem bohater zdobywa kolejne poziomy doświadczenia i staje się coraz silniejszy. Gra skupia głównie na walce – fabuła jest dość liniowa, gracz musi odwiedzać lokacje w proponowanej przez grę kolejności.

Gra nie jest jednak bardzo brutalna i zawiera krew występuje w niewielkiej ilości. W grze okazjonalnie pojawiają się też alkohol, palenie tytoniu, a także wulgarny język.

Gothic
Gothic

Powrót do katalogu gier