Gry franczyzowe na stronach internetowych (BARBIE, LEGO Ninjago, Minimini)

Tytuł Kategoria wiekowa Informacje o zagrożeniach Opis gry Oznaczenia PEGI, zrzuty ekranu, filmiki
Franczyzy na stronach internetowych (BARBIE, LEGO Ninjago, Minimini i inne) 3 Raczej brak zagrożeń, możliwe mikrotransakcje, ponieważ jednak na stronach są dostępne różne gry, warto sprawdzić w co gra nasze dziecko.
Rodzaj gry: gry przeglądarkowe- gry w które można grać w przeglądarkach internetowych, różne rodzaje – od logicznych po zręcznościowe.

Opis gry: Gry z serii Barbie, LEGO Ninjago, Minimini znajdziemy na oficjalnych stronach internetowych producentów. Są to krótkie gry przeglądarkowe, które zwykle nie zawierają treści nieodpowiednich dla dzieci (wiadomym jest, że producenci zabawek nie chcą być kojarzeni z nieodpowiednimi treściami).

Gry z serii Barbie są skierowane głównie do dziewczynek, znajdziemy tam „ubieranki”, czyli gry, w których ubieramy lalki, różne wariacje na temat „Tetrisa” czy „trzech w rzędzie”. Należy jednak uważać na jakiej stronie gra nasze dziecko, ponieważ na stronie oficjalnej czyli https://play.barbie.com/pl-pl/games raczej nie znajdziemy gier nieodpowiednich dla dzieci, natomiast na innych stronach jak na przykład http://barbie.grajteraz.pl/ znajdziemy już bardzo różne gry, jak na przykład gra, w której gracz wciela się w Kena, który musi pocałować chorą Barbie w momencie kiedy pielęgniarka obok nie patrzy. Dzięki temu zbiera punkty leczenia, a Barbie zdrowieje. Gra jest kolorowa i przyciąga uwagę, ale raczej nie nadaje się dla najmłodszych.

Na stronie oficjalnej Minimini znajdziemy różne gry z bohaterami bajek z tego kanału. Znowu będą to „ubieranki”, gry, w których razem z postaciami z bajek nauczymy się liczyć, kolorowanki itp. Nie zawierają one raczej negatywnych treści, ale warto zwrócić uwagę na to, w co gra nasze dziecko.

Innym przykładem może być LEGO Ninjago, oparte na popularnych klockach. Znajdziemy tam różne gry zręcznościowe, platformowe itp. Są one bardzo prostą wariacją innych gier z serii LEGO. Mogą zawierać mikrotransakcje.

Każda z gier franczyzowych może wywołać w dziecku chęć posiadania danego produktu, na przykład lalek lub Barbie, z drugiej strony może być substytutem danej zabawki – jeśli nasze dziecko jej nie posiada.Powrót do katalogu gier