Gry na stronach internetowych

Tytuł Kategoria wiekowa Informacje o zagrożeniach Opis gry Oznaczenia PEGI, zrzuty ekranu, filmiki
Gry na stronach internetowych 3-18+ Serwisy internetowe takie jak Jeja.pl, Cda.pl, czy Wyspa gier zawierają różne gry. Znajdziemy wśród nich takie, które nadadzą się zarówno dla najmłodszych graczy – edukacyjne, logiczne itp. jak i takie, w które nie powinni grać gimnazjaliści.  brak

Rodzaj gry: różne gry flashowe – od prostych zagadek logicznych dla najmłodszych, po nieskomplikowane gry akcji.

Serwisy typu: Wyspa gier, Cda czy Jeja zawierają mnóstwo różnego rodzaju darmowych gier, w które można zagrać jeśli tylko ma się przeglądarkę internetową i wtyczkę Flash Player. Znajdziemy tam zarówno gry dla małych dzieci jak Przygody Ślimaka Boba, którego gracz musi przeprowadzić przez kolejne poziomy wykorzystując do tego różnego rodzaju przełączniki, jak i grę Miasto przestępców, która jest reklamowana słowami: „Gra przypominająca GTA i inne strzelanki w pełnym 3D. Chwyć za broń i ruszaj w miasto.” Jeśli jakakolwiek gra chociaż przypomina GTA to z założenia nie powinna być dla dzieci i możemy przyjąć, że znajdziemy tam różnego rodzaju przemoc i inne treści nieodpowiednie dla młodego odbiorcy.

Chociaż wszystkie cechują się raczej prymitywną grafiką i przemoc nie jest w nich tak realistyczna jak w „dużych tytułach”, to warto sprawdzić w jakie gry gra nasze dziecko na stronach tego typu. Mimo tego, że gry te mają zwykle prymitywną grafikę, to często poruszają treści nieodpowiednie dla dzieci i młodzieży. Zwłaszcza, że pod niektórymi grami znajdują się reklamy innych gier, które niekoniecznie są podobne do tej, w którą aktualnie gramy – pod grą Kliknij Żabę!, która polega na znalezieniu wszystkich żab na danej planszy, znalazła się reklama gry Idealna dziewczyna, w której znajdziemy podtekst seksualny. Co prawda przed zagraniem w gry nieodpowiednie dla dzieci wyświetla się ostrzeżenie, że „gra może być nieodpowiednia dla użytkowników, którzy nie mają 18 lat”, to jednak należy uważać przy wyborze gier na tego typu stronach i każdą grę należy oceniać indywidualnie.


CDA Wyspa gier

Powrót do katalogu gier