Hearthstone

Tytuł Kategoria wiekowa Informacje o zagrożeniach Opis gry Oznaczenia PEGI, zrzuty ekranu, filmiki
Hearthstone 7 Jest to kolekcjonerska gra karciana, w której występują mikropłatności. Gra ma przyjemną dla oka, kolorową grafikę, nie występuje w niej przemoc. Niektóre obrazki na kartach mogą jednak przestraszyć bardziej wrażliwych graczy. 321  online fear

Rodzaj gry: kolekcjonerska gra karciana – gra, w której gracz ma zadanie pokonać przeciwnika przy pomocy wybranej przez siebie talii kart zdobywanych w trakcie gry.

Hearthsone to gra o bardzo prostych zasadach, łatwa do nauczenia. Gracz musi stworzyć talię składającą się z kart stronników, czarów i broni i przy jej pomocy pokonać przeciwnika – komputerowego lub innego gracza. Bez względu na to czy gramy przeciwko innym graczom, czy komputerowi Hearthstone wymaga podłączenia do Internetu. Chociaż gra jest darmowa („free to play”), to karty mogą zostać zakupione za prawdziwe pieniądze (da się je również zdobyć za wykonywanie codziennych zadań oraz serie zwycięstw – bez płacenia).

Pojedyncza rozgrywka Hearthstone trwa od kilku do kilkunastu minut. Gra oferuje kilka trybów rozgrywki – zwykły, rankingowy, arenę oraz przygodę. Pierwszy tryb pozwala na testowanie swoich talii, wykonywanie zadań, rankingowy daje graczom możliwość zdobycia kolejnych rang i rywalizacji z przeciwnikami na poziomie podobnym do swojego. Zadaniem gracza na arenie jest stworzenie talii z losowych kart i rywalizacja z przeciwnikami, którzy tworzyli swoje talie w taki sam sposób. Tryb przygody oferuje walkę przeciwko sterowanym przez komputer „bossom”, za zwycięstwo gracz może otrzymać unikatowe karty do swojej kolekcji.

W czasie gry w dowolnym trybie gracz musi nauczyć się myśleć strategicznie i przewidywać kolejne ruchy przeciwników. Musi brać pod uwagę karty klasy postaci, którą gra (jest 9 dostępnych), jej moc specjalną czy stronników, których włożył do talii przed rozgrywką. Chociaż zasady są proste, to gra na wysokim poziomie jest bardzo wymagająca. Z uwagi na krótki czas pojedynczej rozgrywki należy uważać na tzw. „syndrom jeszcze jednej gry (tury)” – gracz stwierdza, że jedna gra nie zajmie mu wiele czasu, więc zaczyna jedną po drugiej – w ten sposób można poświęcić na grę o wiele więcej czasu niż się planowało.

Kolekcja kartPoczątek rozgrywkiRozgrywka w Hearthstone

Powrót do katalogu gier