Heroes of Might and Magic

Tytuł Kategoria wiekowa Informacje o zagrożeniach Opis gry Oznaczenia PEGI, zrzuty ekranu, filmiki
Heroes of Might and Magic 16 Najnowsza część gry zawiera realistycznie wyglądającą przemoc, a także tryb wieloosobowy – należy uważać na swoje dane osobowe. 323 PRZEMIC online

Rodzaj gry: strategia turowa – podgatunek gry strategicznej rozgrywany w turach – każdy gracz (komputerowy lub rzeczywisty) ma swoją turę, w której może wykonać czynności określone przez jego możliwości – rozbudować zamki, walczyć czy poruszać się.

Heroes of Might&Magic to seria gier, która szczególny sukces odniosła w Europie Środkowej i Wschodniej – zawdzięcza to prostej rozgrywce i ładnej grafice, która już od pierwszej części zachęcała do sięgnięcia po ten tytuł. Najpopularniejszą częścią w Polsce jest bezsprzecznie część trzecia – wydana w 1999 r., chociaż w 2015 r. wydano jej siódmą część. Starsi gracze wciąż z sentymentem wspominają jednak noce spędzone przy grze (gra wprowadziła popularny tryb „Hot seat” czyli „gorących pośladków”, w którym gracze bawili się wspólnie na jednej mapie i po kolei wykonywali swoje tury – musieli się zmieniać na krześle przy komputerze stąd nazwa trybu gry). Bajkowa grafika trzeciej części w trybie dwuwymiarowym nadaje się nawet dla młodszych graczy – przemoc występuje jedynie w czasie bitew między armiami gracy i jest ona na tyle niewielka, że gra została zakwalifikowana przez amerykańską organizację podobną do PEGI (w 1999 r. PEGI jeszcze nie istniało) jako gra dla każdego.

Dzisiaj dzieci, nico rozpieszczone nowoczesnymi efektami graficznymi, na pewno chętniej sięgają po nowsze części, w których jednak przemoc wygląda bardziej realnie. PEGI sugeruje, że gracz powinien mieć przynajmniej 16 lat. Pojawiły się bowiem scenki przerywające grę, w których znajdziemy realistycznie wyglądającą przemoc, w tym, na przykład ścinane głowy. Gra wspiera też tryb wieloosobowy w sieci, więc należy uważać na swoje dane osobowe.

Heroes 3
 Heroes 7

Powrót do katalogu gier