League of Legends

Tytuł Kategoria wiekowa Informacje o zagrożeniach Opis gry Oznaczenia PEGI, zrzuty ekranu, filmiki
League of Legends
(LoL)
12 Gra wieloosobowa, w której gracz styka się z innymi osobami w sieci Internet. Należy uważać na swoje dane osobowe, a także nie przejmować się „toksycznymi” graczami, którzy potrafią wylewać swoje żale i złości na czacie.

Rodzaj gry: MOBA (Massive Online Battle Arena) – gra, która jest podgatunkiem gier strategicznych czasu rzeczywistego (RTS) z ograniczoną liczbą graczy podzielonych najczęściej na dwie drużyny, które rywalizują ze sobą na określonej arenie (mapie). Termin MOBA został wymyślony przez twórców League of Legends, ale gry tego typu istniały już wcześniej.

League of Legends (LoL) to gra, w której zadaniem gracza jest zniszczenie Nexusa (bazy) przeciwników. Aby tego dokonać musi współpracować z resztą swojej drużyny(2 lub 4 osobami, w zależności od trybu gry). Na początku gry każdy dokonuje wyboru jednego spośród kilku odblokowanych bohaterów (można ich odblokowywać dzięki punktom, które otrzymuje się za granie kolejnych meczy lub kupić za prawdziwe pieniądze) i rozpoczyna się walka o dominację na mapie. Pojedyncza rozgrywka trwa od 40 do 60 minut i nie można jej przerwać (wyjście z gry przed zakończeniem meczu może zakończyć się zablokowaniem konta gracza).

Gracze muszą zdobywać poszczególne cele – zabić smoka, wielkiego jaszczura, golema itp. za co otrzymują dodatkowe złoto, które jest im niezbędne do zakupienia ekwipunku, który zwiększa obrażenia zadawane przez postać gracza.

LoL zawiera wprawdzie pewne elementy przemocy (walki między bohaterami na miecze, łuki itp.), ale jest ona przedstawiona w sposób „kreskówkowy” i nie epatuje z ekranu.

Wieloosobowy tryb gry rodzi jednak pewne problemy – po pierwsze: często za porażkę są obwiniane pojedyncze osoby z drużyny, co kończy się falą krytyki na czacie w ich stronę. Ważne jest, aby uczulić młodych ludzi na radzenie sobie z nieprzyjazną atmosferą – na przykład poprzez wyciszenie wypowiedzi „toksycznego” gracza w menu, zamiast wciągania się w bezsensowną, pełną nienawiści dyskusję (a przecież to tylko gra, która powinna odprężać, a nie działać na nerwy). Po drugie: należy uważać na swoje dane osobowe, ale o tym powinien pamiętać każdy użytkownik internetu, a nie tylko gracze LoL.

UWAGA! Sama gra jest darmowa, ale zawiera mikropłatności, za które gracze mogą kupić sobie na przykład inny wygląd bohaterów, który nie umożliwia lepszej gry, a jedynie zmienia wygląd postaci gracza.

league_of_legends_4 league_of_legends_1

Powrót do katalogu gier