Nasze zajęcia

O MinecraftEdu

Nasze zajęcia

Galeria

Zapisy

Organizatorzy warsztatów MinecraftEduProwadzący zajęcia

Paweł Chilczuk

Paweł Chilczuk – doktorant na Wydziale Humanistycznym UMCS, od wielu lat gra w gry komputerowe i planszowe. Jest tak zainteresowany tematyką gier, że postanowił je badać od strony naukowej – stąd temat jego doktoratu – “Historia w grach wideo”. Ponadto poszukuje nowych dróg wykorzystania gier w edukacji – stąd pomysł na warsztaty Minecraft (gra w niego od 2011 r.). Jest to jedna z najpopularniejszych gier wśród dzieci i młodzieży, która jednocześnie daje niesamowite możliwości edukacyjne.

 


Poligon doświadczalny MinecraftEdu


Poligon doświadczalny MinecraftEdu to pierwsze tego typu warsUczestnicy warsztatów zorganizowanych na przełomie czerwca i lipca 2015 r.ztaty na Lubelszczyźnie i drugie w Polsce. Są to zajęcia pozalekcyjne, w czasie których dzieci mogą poznać świat Minecrafta z zupełnie innej strony niż ta, którą znają z domowych rozgrywek.

Cykl zajęć składa się z dwunastu cotygodniowych spotkań po 1,5 godziny. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy otrzymują pamiątkowe dyplomy.

Na każdych zajęciach dzieci rozwiązują zadania przygotowane im przez prowadzącego zajęcia. Są one urozmaicone, rozwijają różne kompetencje uczniów związane z różnymi dziedzinami wiedzy – historią, fizyką, matematyką czy informatyką i nawiązują do podstawy programowej szkół podstawowych (więcej o rozwijanych umiejętnościach tutaj: www.interakcja.com/minecraftedu).

Dzięki temu, że korzystamy z edukacyjnej wersji gry, prowadzący ma możliwość wyłączenia walk pomiędzy graczami (PvP), potworów i innych opcji, które rozpraszałyby uczestników w trakcie wykonywania zadań. Ponadto rozgrywka jest wówczas całkowicie pozbawiona przemocy, dzięki czemu uczestnicy uczą się współpracy, a sama gra nie wywołuje negatywnych emocji.

Wszystko to sprawia, że zajęcia odbywają się w atmosferze przyjaznej nie tylko nauce, ale też zabawie.


Opinie o warsztatach MinecraftEdu

31 marca 2015 r. w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym zorganizowaliśmy PIERWSZE NA LUBELSZCZYŹNIE warsztaty „Minecraft – poligon konstruktora”. Oto wybrane wypowiedzi uczestników warsztatów (uczniowie szkół średnich):Opinia uczestników warsztatów

  • Zajęcia były dość ciekawe, zwłaszcza, że nie miałem z tą grą wcześniej styczności. Łatwo spostrzec, że gra uczy kreatywności i rozwija wyobraźnię.
  • Zajęcia bardzo nam się podobały, poszerzyły nasze możliwości. To nasza pierwsza gra, ale mimo wszystko dałyśmy radę. Minecraft bardzo pozytywnie wpłynął na naszą wyobraźnię i kreatywność. Bardzo cieszymy się, że mogłyśmy uczestniczyć w tak interesujących zajęciach jaki przygotowaliście dla nas. Bardzo dziękujemy.
  • Bardzo nam się podobało. Do wykonania (budynków) potrzebowaliśmy umiejętności kreatywnych. Ważna była też orientacja w terenie i intuicja podczas budowania.
  • Zajęcia są bardzo ciekawe, rozwijają wyobraźnię, pracę w grupie, dostarczają przy tym wiele śmiechu. Można się było dużo nauczyć. 10/10
  • Organizacja wypada rewelacyjnie. Kadra bardzo zadbała o zainteresowanie wśród młodych uczestników. Pomysły trafione takie jak Minecraft.
  • Warsztaty dość ciekawe, rozwijające umysł ludzki. Miła atmosfera, oby częściej takie zajęcia. Nawet dzięki tak prostej grze jak Minecraft można poznać wiele ciekawych rzeczy.