Przeglądarkowe MMO – Taern, Margonem i inne

Tytuł Kategoria wiekowa Informacje o zagrożeniach Opis gry Oznaczenia PEGI, zrzuty ekranu, filmiki
Przeglądarkowe MMO (Taern, Margonem, Shakes&Fidget, Howrse, Hero Zero itp.) 7-18+ Uwaga na mikropłatności – gry tego typu zawierają mikropłatności, które pomagają w grze, ale nie są konieczne, aby się dobrze bawić. Są to gry wieloosobowe, więc należy uważać na swoje dane osobowe.  online

Rodzaj gry: MMO (RPG, CSG i inne) – Massively multiplayer online (Role Playing Game, Computer Strategic Game) – gry wieloosobowe, w których duża liczba graczy jednocześnie bierze udział w rozgrywce.

Przeglądarkowe gry MMO pozwalają na wzięcie udziału w dużych rozgrywkach online. Wspomniane powyżej Taern i Margonem to polskie produkcje. Są to gry podobne do „dużych” MMORPG, jednak wymagają do działania jedynie przeglądarki internetowej. Gracz wypełnia w nich zadania, walczy z potworami i przeciwnikami, a także zdobywa kolejne poziomy doświadczenia. Chociaż gry mają raczej nieskomplikowaną grafikę, to dają dużo frajdy i wokół gier tego typu tworzą się duże i zaangażowane społeczności. Są jednak oparte na walce – przeciwko potworom, a także innym graczom. Należy zastanowić się czy przemoc podana nawet w tak prosty sposób,  w jaki jest przedstawiona w tej grze jest odpowiednia dla wieku naszego dziecka.

Powyższe gry zawierają mikropłatności, które nie są wymagane, aby grać. Jeśli decydujemy się na zakupy w grze, musimy dbać o nasze dane osobowe i dane karty kredytowej.

Inne gry wieloosobowe na przeglądarki internetowe często prowadzą, rozgrywkę w trybie rzeczywistym (na przykład OGame), co oznacza, że aby wybudować jakieś budynki należy przeczekać określony okres czasu (na przykład kilka godzin) – zagrożeniem może być moment, w którym gracz za bardzo angażuje się w świat gry i aby grać wstaje na przykład w środku nocy, aby podjąć działania w grze.

Gry przeglądarkowe są mogą być osadzone w różnych światach – mniej lub bardziej przerażających czy wypełnionych przemocą. Jednoznaczne stwierdzenie ile lat powinien mieć gracz, który zasiada do rozgrywki jest niemożliwe i każda gra powinna być traktowana indywidualnie – wspomniane wyżej Howrse pozwalają na przykład na zarządzanie ośrodkiem jeździeckim – zakup koni,

Margonem

Powrót do katalogu gier