The Elder Scrolls V: Skyrim

Tytuł Kategoria wiekowa Informacje o zagrożeniach Opis gry Oznaczenia PEGI, zrzuty ekranu, filmiki
 The Elder Scrolls V: Skyrim  18 lat Gwałtowna gra zawierająca brutalną przemoc, gracz może podejmować dwuznacznie moralnie decyzje.

Rodzaj gry: RPG (Komputerowa gra fabularna) – gatunek gier komputerowych, w którym gracz kontroluje bohatera (lub drużynę) poruszającego się po fikcyjnym świecie. Często gracz tworzy własną postać określając jej cechy i wygląd zewnętrzny. W trakcie rozgrywki można pomagać postaciom niezależnym i zabijać przeciwników, dzięki czemu awansuje na kolejne poziomy i zdobywa nowe umiejętności. Komputerowa gra fabularna może rozgrywać się w różnych konwencjach np. fantasy, science fiction czy steampunk.

TES V: Skyrim to rozbudowana, otwarta gra fabularna (RPG) oparta na misjach wypełnionych przemocą (krwawymi walkami). Gracz używa mieczy, toporów i młotów w brutalnej walce wręcz z przeciwnikami: człowiekiem lub postaciami ze świata fantasy. Podczas walki krew rozbryzguje się w  powietrzu, pokrywając podłogi i ściany. Wrogowie mogą chrząkać, krzyczeć, a po uderzeniu zachowywać się jak „szmaciana lalka”. Walka może zostać prowadzona z perspektywy pierwszej osoby. Gracze mogą również atakować za pomocą łuków i zaklęć z daleka, ale towarzyszy widok krwi. Gracze odkrywają podczas rozgrywki sceny z przemocą, w tym pokoje tortur.

Wymaga od graczy umiejętności dyplomatycznych. Gra jest w dużej mierze zależna od decyzji graczy.

Gracze mogą działać szlachetnie lub amoralnie. Wyborom gracza zwykle towarzyszą właściwe konsekwencje, czyli tych, którzy czynią dobro zostaną nagrodzeni, a ci którzy czynią zło prawdopodobnie skończą w więzieniu, tracąc mienie i umiejętności, które nabyli.

Gra jest gęsto wypełniona dialogami związanymi z seksualnością (nawiązania do namiętności, dziwek, gwałtów i niewolników seksualnych), alkoholem (wino, piwo i miód mogą być zbierane i spożywane przez gracza; niektóre zadania mogą koncentrować wokół alkoholu i mogą mieć wpływ na zwiększenie wyniku gracza), jak także i złożonymi kwestiami społecznymi, politycznymi i gospodarczymi.

TES V: SkyrimTES V: Skyrim

Powrót do katalogu gier