The Last of Us

Tytuł Kategoria wiekowa Informacje o zagrożeniach Opis gry Oznaczenia PEGI, zrzuty ekranu, filmiki
The Last of Us 18 Gra zawiera przemoc, krew, przerażające sceny, walkę, wulgaryzmy. 324 bad_language online PRZEMIC

Rodzaj gry: przygodowa gra akcji z elementami survival horroru – gra łącząca elementy gry przygodowej z różnymi elementami gier akcji, w których ważną część stanową elementy oparte na refleksie, zręczności i rozwiązywaniu łamigłówek. Poza tym w grze znajdują się elementy survival horrorów, w których zadaniem gracza jest przetrwanie w niesprzyjających, często przerażających, okolicznościach.

Akcja The Last of Us toczy się w 2033 r. po wybuchu epidemii. Głównym bohaterem jest Joel, którego zadaniem jest eskorta nastoletniej dziewczynki do grupy ludzi z organizacji Świetlików. Przez całą podróż bohaterowie muszą zmagać się z zainfekowanymi jak i ocalanymi ludźmi, którzy za wszelką cenę próbują przetrwać (podobnie jak główni bohaterowie).

W grze znajdują się elementy, które mogą przerazić młodych użytkowników komputerów. W grze znajduje się też duża ilość przemocy – gracz, alby przetrwać musi zabijać, wysadzać i w inne sposoby mordować przeciwników. Czasami musi się przed nimi chować, aby uniknąć śmierci swojego bohatera. W grze występują też przekleństwa i odniesienia seksualne.

Gra The Last of Us jest tzw. „PlayStation exclusive” co oznacza, że została wydana tylko na tę platformę.

TLoU

Powrót do katalogu gier