Unturned

Tytuł Kategoria wiekowa Informacje o zagrożeniach Opis gry Oznaczenia PEGI, zrzuty ekranu, filmiki
Unturned 7 To sandboksowa gra niezależna, która łączy grafikę Minecrafta z mechaniką gier o zombie.   online PRZEMIC

Rodzaj gry: sandboks survival – gra, w której zadaniem gracza jest przetrwanie, eksploracja terenu, poszukiwanie surowców, współpraca lub rywalizacja z innymi graczami. Gracz może sam wyznaczać sobie cel gry.

Unturned przypomina graficznie niezwykle popularnego Minecrafta. Blokowa grafika sprawia, że przemoc, która występuje w grze wygląda zupełnie nierealistycznie, a gra nadaje się nawet dla młodszych dzieci. Podobnie jak w Minecrafcie, gracze muszą sami sobie wyznaczyć cel gry, dbać o potrzeby życiowe swojego awatara, wytwarzać niezbędne narzędzia czy pozyskiwać surowce. Gra pozwala na wykorzystanie pojazdów, które dają graczowi możliwość szybszej eksploracji terenu.

Inny tryb gry pozwala graczom na walkę ze sobą w tzw. „Battle Royale” – gracze lądują w różnych miejscach mapy, muszą znaleźć broń czy zapasy i udać się w centrum mapy, aby przeżyć. W tym trybie wygrywa ostatnia osoba, która zostanie przy życiu na koniec gry.

Przemoc zawarta w grze jest bardzo podobna do tej znanej z Minecrafta, zagrożenia może nieść tryb sieciowy, w którym nie zawsze wiemy kto gra po drugiej stronie – może to też prowadzić do wulgarnej komunikacji między graczami.

Ciekawostka: gra została stworzona przez jedną osobę – szesnastolatka Nelsona Sextona.

Unturned

Powrót do katalogu gier