Wiedźmin 3: Dziki Gon

Tytuł Kategoria wiekowa Informacje o zagrożeniach Opis gry Oznaczenia PEGI, zrzuty ekranu, filmiki
Wiedźmin 3: Dziki Gon 18 Gra zawiera przemoc wobec innych, brutalne sceny, wulgarny język, elementy, które mogą budzić grozę lub przerażenie oraz sceny seksu. 324 bad_language PRZEMIC sex fear

Rodzaj gry: RPG (Komputerowa gra fabularna) – gatunek gier komputerowych, w którym gracz kontroluje bohatera (lub drużynę) poruszającego się po fikcyjnym świecie. Często gracz tworzy własną postać określając jej cechy i wygląd zewnętrzny. W trakcie rozgrywki można pomagać postaciom niezależnym i zabijać przeciwników, dzięki czemu awansuje na kolejne poziomy i zdobywa nowe umiejętności.

Wiedźmin 3: Dziki Gon, podobnie jak poprzednie części serii został osadzony w wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego uniwersum. Jest to znakomita gra fabularna, w której gracz kieruje poczynaniami tytułowego wiedźmina – Geralta z Rivii. Świat gry jest w pełni otwarty, gracz może decydować, które zadania wykona najpierw, a które po jakimś czasie. Znajduje też coraz lepszy ekwipunek, który pomaga mu w walce. Jest to jednak gra wyłącznie dla dorosłych.

Przeciwnicy jakich napotyka gracz sobą to zwierzęta, różnego rodzaju potwory – gryfy, wampiry, upiory, wilkołaki i wiele innych. Postać może też walczyć przeciwko ludzkim strażnikom, którzy strzegą różnych lokacji. Gracz może niekiedy wybrać, czy chce zabić potwora, czy może darować mu życie (wiedźmiński kodeks zakłada, że nie wszystkie potwory są złe i tak rzeczywiście jest w grze – niejednokrotnie mogą nam one pomóc zamiast zaszkodzić).

Duża część gry koncentruje się na walce, która wygląda niezwykle efektownie – przy pomocy miecza wiedźmin szlachtuje zarówno postacie ludzkie, jak i potwory. Odcinanie kończyn, przecinanie na pół ciał, to efektowne ciosy końcowe, które pojawiają się w grze regularnie. Scenki przerywające rozgrywkę zawierają dodatkowe elementy brutalności i wulgarnego języka. W rozgrywce pojawia się również seks, a Geralt może korzystać z usług prostytutek. Gracz może też wziąć udział w zawodach picia alkoholu czy karczemnych bójkach. Są to sceny, których dzieci nie powinny oglądać.

Wiedźmin 3

Wiedźmin 3

Powrót do katalogu gier