World of Tanks (WoT)

Tytuł Kategoria wiekowa Informacje o zagrożeniach Opis gry Oznaczenia PEGI, zrzuty ekranu, filmiki
World of tanks 7 World of Tanks to gra, w której gracz bierze udział w starciach czołgów z pierwszej połowy XX wieku. Jak przy każdej grze online należy uważać na swoje dane osobowe. Przemoc w grze występuje w lekkiej i prawie niezauważalnej formie. 321 online PRZEMIC

Rodzaj gry: MMO – (massively multiplayer online) – gra, w której duża liczba graczy jednocześnie bierze udział w rozgrywce. Gry tego typu często zawierają rozbudowany system walki.

World of Tanks to gra typu free-to-play (można ją ściągnąć z internetu i grać za darmo), w której gracze biorą udział w dużych (na 30 osób) bitwach czołgów z okresu pierwszej połowy XX wieku. Zadaniem gracza jest zniszczyć wrogą drużynę lub zdobyć określony punkt na mapie. Przemoc w grze występuje w stopniu niewielkim – gracze używają dział swoich czołgów do niszczenia wozów przeciwnika. Nie ma obrazów zawierających krew.

Chociaż gra jest oficjalnie free-to-play, to zawiera mikropłatności, które mogą pochłonąć sporo pieniędzy, więc jak w każdej tego typu grze trzeba uważać na dane swojej karty kredytowej.

Inne zagrożenia mogą płynąć z czata umieszczonego w grze – zwycięstwo drużyny zależy bowiem od komunikacji między graczami, co przy trzydziestu osobach biorących w rozgrywce może stanowić problem i źródło konfliktów.

Gra jest jedną z najpopularniejszych gier tego typu – należy do niej rekord Guinessa w kategorii „największej liczby graczy zalogowanych jednocześnie na jednym serwerze gry MMO” (21 stycznia 2013), kiedy to na jednym z rosyjskich serwerów zalogowało się ponad 190 tys. osób.

Podobne gry tego samego wydawcy to „World of Warplanes” oraz „World of Warships„, w których zasady gry są takie same, różni je jedynie sprzęt, z którego mogą korzystać gracze (samoloty i okręty wojenne).

World of Tanks
World of Tanks

Powrót do katalogu gier